Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am un proces de divorț care momentan se află în ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am un proces de divorț care momentan se află în apel cu privire ...

Am un proces de divorț care momentan se află în apel cu privire la pensia alimentară...celelalte aspecte raman valabile?...as putea solicita acum legalizarea hotărârii de fond?...pronuntarea in apel se va face în luna decembrie
Daca prin cererea de apel nu s-a atacat si altceva din hotararea de fond, instanta se va pronunta doar cu privire la pensia alimentara (se pronunta strict asupra a ceea ce a fost investita).
Nu puteti legaliza hotararea de fond decat dupa solutionarea definitiva a apelului (probabil in decembrie, daca nu se va acorda vreun alt termen).