Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... În contractul colectiv de muncă s-a adus la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

În contractul colectiv de muncă s-a adus la cunoștință că ...

În contractul colectiv de muncă sa adus la cunoștință că de la anul orice angajat primește 2500 lei banii d concediu și să își ia 10 zile de concediu de odihnă și unde merge sa justifice cu bonuri facturi suma cheltuită la firma.
Procedura care ar fii aici nu mai beneficiez de celelalte zile de concediu d odihna.
Sau daca refuz banii primiți de concediu și rămîn acasă am probleme nu plec la pensiunii hotel nu are ce să îmi facă angajatorul pe tot anul să îmi iau zilele mele d concediu d odihna.
Sfatul care ar fii.
Lege nu există, dar ccm aplicabil/regulamentul intern pot stabili anumite reguli.