avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, as vrea sa stiu daca o concubina are ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, as vrea sa stiu daca o concubina are dreptul la casa ...

Buna ziua, as vrea sa stiu daca o concubina are dreptul la casa concubinului dupa decesul acestuia. El nu are frati, si nu sunt copii din concubinaj.
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 13:57, 30 Noiembrie 2021
Daca i face testament are drept altfel indiferent de cati ani au conviețuit nu are nici un drept..
Ultima modificare: Marți, 30 Noiembrie 2021
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doua persoane locuiesc împreună 38 de ani,dar nu sunt căsătoriți.nu ... adrianadeutsch adrianadeutsch Doua persoane locuiesc împreună 38 de ani,dar nu sunt căsătoriți.Nu au copii împreună doar el având un copil din prima căsătorie. Locuință in ... (vezi toată discuția)
Succesiune in cazul concubinilor biancarenata biancarenata Buna ziua, As dori si eu un sfat, tatal meu a decedat de curand si traia in concubinaj cu cineva de 4 ani, aceasta si-a vandut casa si a terminat casa tatalui ... (vezi toată discuția)
După 13 ani de conviețuire fără a exista un act de căsătorie, ... Av.Mircea Av.Mircea După 13 ani de conviețuire fără a exista un act de căsătorie, dacă unul din parteneri decedează ce drepturi revin celui rămas în viața dacă toate ... (vezi toată discuția)