avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Penalități in timpul executării silite SRL
Discuție deschisă în Executare silită

Penalități in timpul executării silite SRL

Prevederile OUG52/2016 se aplică și în cazul contractelor de credit ale băncilor cu persoane juridice (SRL)?

Punctual acest articol: “Pe parcursul procedurii de executare silită se interzice perceperea dobânzilor şi a dobânzilor penalizatoare.”
Ultima modificare: Joi, 2 Decembrie 2021
areacontact, utilizator
Cel mai recent răspuns: chilniceancornelia85@gmail.com , utilizator 22:33, 2 Decembrie 2021
Buna mă confrunt cu o problemă cu o firmă de recuperare .Azi am primit un mesaj de la bancă că o să mi pună proprie pe salariu deși nu am datorii la fisc sau la bancă nu îmi pot da seama o domnișoară de la bancă nu a vrut să mi de-a detalii doar numele BEJ

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita - plata dobanzi bliss21 bliss21 Va prezint urmatoarea situatie in care sunt implicat: In anul 2007 am incheiat un contract pentru acordarea unui credit cu banca Credit Europe Bank al carei ... (vezi toată discuția)
Oug 52/2016 iulia2015 iulia2015 Buna ziua..OUG 52/2016 stabileste in mod espres,ca numai anumite modificari aduse OUG 50/2016 nu se aplica contractelor in derulare la data intrarii sale in ... (vezi toată discuția)
Opozabilitatea oug 50/2010 modificata pentru un credit de consum luat in 2007 andrerieu56 andrerieu56 Preambul: • Pentru un credit de consum luat in 2007 s-a deschis procedura de executare silita in perioda 16.09.2013 - 08.12.2020, intrerupta si reluata in ... (vezi toată discuția)