Forum Discuţii juridice Executare silită Penalități in timpul executării silite SRL
Discuție deschisă în Executare silită

Penalități in timpul executării silite SRL

Prevederile OUG52/2016 se aplică și în cazul contractelor de credit ale băncilor cu persoane juridice (SRL)?

Punctual acest articol: “Pe parcursul procedurii de executare silită se interzice perceperea dobânzilor şi a dobânzilor penalizatoare.”
areacontact, utilizator
Buna mă confrunt cu o problemă cu o firmă de recuperare .Azi am primit un mesaj de la bancă că o să mi pună proprie pe salariu deși nu am datorii la fisc sau la bancă nu îmi pot da seama o domnișoară de la bancă nu a vrut să mi de-a detalii doar numele BEJ