Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara , As avea o intrebare la dv. Pe post de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara , As avea o intrebare la dv. Pe post de contabil sef ...

Buna seara , As avea o intrebare la dv. Pe post de contabil sef la liceu se va angaja economist , fost cont. sef la firme , deci cu vechime in munca cca 28 ani in alt domeniu . Cum se calculeaza salarul de incadrare in functia de cont. sef si spd vechime ?
Sector bugetar sau privat?
din sectorul privat in sectorul bugetar.
Se calculează potrivit Legii 153/2017.
multumesc!