Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna seara , am si eu o intrebare , in caz de divort ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna seara , am si eu o intrebare , in caz de divort cu cine ...

buna seara , am si eu o intrebare , in caz de divort cu cine ramane copilul mai ales ca este un copil cu probleme de sanatate
Pai, il vor ambii parinti de puneti întrebarea asta? Se bat parintii pe copil, ambii vor sa stea cu el?
sincer numai eu ca mama am stat cu el prin spitale am umblat cu el peste tot, el avea alta preocupare bautura, plus ca el cand avea ceva bani sa duce si ii datea ba pe bautura ba la frati lui ,daca ii intrebi de bani neaga tot

nicoleta cata, utilizator
Atunci? Cu cine credeti ca va ramane?
Ambii parinti exercita autoritatea parinteasca, iar locuinta copilului va fi la dvs. Asta insemna ca va veti creste/ ingriji copilul singura ca si pana acum.
multumesc frumos