avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand as putea beneficia de pensie anticipata partial, ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand as putea beneficia de pensie anticipata partial, daca sunt ...

Cand as putea beneficia de pensie anticipata partial, daca sunt nascut pe 26 octombrie 1962, lucrez din septembrie 1981, cu intrerupere de 1 an jumătate (stagiul militar) + inca 9 luni intrerupere intre septembrie 1995 si iunie 1996?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 15:55, 7 Decembrie 2021
Pensie anticipata partiala incepand cu 26/10/2022(60 ani).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul varsta de pensionare cu grupa 1 calin.potor calin.potor Buna! As avea si eu o intrebare in legatura cu varsta de pensionare. Dumneavoastra sunteti mai in masura decat mine, cunoscand mai bine legile si procedurile, ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata stanescuileana stanescuileana Sunt nascuta in anul 1957 - luna august -11 .Vechimea in munca este de 26 ani ( aprox ) .Am 5 ani de facultate la zi ! Beneficiez de pensie anticipata de orice ... (vezi toată discuția)
Cand ma pot pensiona anticipat partial. mplfolty mplfolty Sunt nascut la 10 sept 1950. Am muncit in perioada 1aug.1974 pana la 17aug 2009. In aceasta perioada am satisfacut si stagiu militar in perioada18 sept 1974 - ... (vezi toată discuția)