Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu in perioada de preaviz Buna ziua, Ma ajutati ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu in perioada de preaviz Buna ziua, Ma ajutati va rog ...

concediu in perioada de preaviz

Buna ziua,

Ma ajutati va rog frumos cu o informatie. In perioada 24 - 31 dec compania unde lucrez este inchisa, toti angajatii fiind in concediu, cu plata sau fara plata. In cazul unei demisii cu data de 10.12.2021, imi spuneti va rog cum se calculeaza termenul de preaviz? Se includ zilele in care este'' inchisa'' compania sau nu se includ ?

Multumesc frumos!
Se includ și acele zile în calculul preavizului.