Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Obligativitatea contorizării tuturor apartamentelor: ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Obligativitatea contorizării tuturor apartamentelor: ...

Bună ziua,
Privind obligativitatea contorizării tuturor apartamentelor: s-a dat o lege al cărui număr nu-l cunosc dar termenul impus fiind de 31 dec. 2021.
Există un act normativ care să fi prelungit termenul limită de aplicare a legii?

Mulțumesc
im82, utilizator
Buna ziua,
Se amana termenul cu un an, daca va referiti la repartitoare
[ link extern ]
Multumesc. Oare legea a fost abrogată?
im82, utilizator
Legea nr. 196 din 12 iulie 2021 pentru modificarea și completarea Legii serviciului public de alimentare cu energie termică nr. 325/2006, pentru modificarea alin. (5) al art. 10 din Legea nr. 121/2014 privind eficiența energetică și pentru completarea alin. (3) al art. 291 din Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal ,publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 693 din 13 iulie 2021 este in vigoare
Exista depuse mai multe amendamente si modificari care asteapta avizul parlamentarilor

Mulțumesc, sărbători fericite!