Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Suprapunere concediu medical accident de munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Suprapunere concediu medical accident de munca

Buna ziua! Un angajat al societatii a suferit un accident de munca in data de 14 decembrie 2021, zi in care a apucat sa lucreze 5 ore. Certificatul de concediu medical a fost emis incepand cu aceeasi zi, astfel incat se suprapun cele 5 ore lucrate. Mentionez ca nu este posibila radierea din pontaj a celor 5 ore lucrate. In acest caz, cum se plateste indemnizatia pentru incapacitate temporara de lucru?
zpavel_alia, utilizator