avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 643 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua..am cumpărat o mașină ce are pe talon ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua..am cumpărat o mașină ce are pe talon înscris înstrăinat ...

Buna ziua..am cumpărat o mașină ce are pe talon înscris înstrăinat către... Nu am fiscal cum o pot inmatricula și ce risc daca mai merg așa cu ea?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 18:08, 16 Aprilie 2022
Buna ziua, Cereti fiscalul de la cel de la care ati cumparat. riscati sanctiune contraventionala si ridicarea talonului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce risc ? Adrian_Dodan Adrian_Dodan Buna ziua, In luna ianuarie am achizitionat un autoturism rulat, inmatriculat in RO. Masina a fost achizitionata de noua de fostul proprietar de la ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare autoturism lari86 lari86 Buna ziua.As dori sa cumpar o masina pe care nu as vrea sa o inmatriculez pentru ca este taxa mare,dar pe talon scrie ca este instarinata catre o persoana ... (vezi toată discuția)
Anulare contract vanzare autoturism c0stel c0stel Buna ziua. Va rog sa ma ajutati sa gasesc o solutie potrivita pt o problema . Am achizitionat de la o ruda apropiata un autovehicul second hand destul de ... (vezi toată discuția)