Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda formular PLF
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda formular PLF

Buna ziua,

Mentionez ca am completat PLF dar am primit amenda caci este completat incorect, cu datele din Pasaport.
Ma puteti ajuta cu un exemplu de contestatie ?Cum se procedeaza in cazul in care vreau sa contest amenda?Ce pasi trebuie sa urmez?

Multumesc
Dani7891, utilizator
Se poate face plangere contraventionala in instanta in termen de 15 zile de la comunicare. Aceasta contestatie impotriva procesului-verbal de constatare se inainteaza judecătoriei din circumsripția teritoriala unde s-a săvârșit fapta. Daca aveti nevoie de sprijin va pot indruma in privat.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business