avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara ,mulțumesc anticipat pentru răspuns. Imi ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara ,mulțumesc anticipat pentru răspuns. Imi poate ...

Pensie intretinere minori .
Bună seara ,mulțumesc anticipat pentru răspuns. Imi poate spune cineva vă rog din domeniul juridic dacă ,,DIURNA'' este incadrată ca venit salarial ? Poate fi luată in calcul la plata pensiei de intretinere a minorilor ? Sau se ia in calcul doar venitul net realizat fără alte indemnizații ? Multumesc mult incă o dată ! O seară bună !
Ultima modificare: Duminică, 23 Ianuarie 2022
Dinasti, utilizator
Cel mai recent răspuns: Dinasti , utilizator 20:25, 24 Ianuarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Diurna nu se I a în calcul. Este decizie luat de ICCJ GASITI PE INTERNET.
DEXI NUMAI SALARIUL FIX NET FARA SPORUEI INDEMNIZATII FARA DIURNA
Multumesc ,multa sănătate!

Sobolan de tomberoane a scris:

Diurna nu se I a în calcul. Este decizie luat de ICCJ GASITI PE INTERNET.
DEXI NUMAI SALARIUL FIX NET FARA SPORUEI INDEMNIZATII FARA DIURNA

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua ! poate fi luata diurna de sofer de tir pe comunitate ... Ionut bulboana Ionut bulboana Buna ziua ! Poate fi loata diurna de sofer de tir pe comunitate la stabilirea pensiei alimentare pentru minor ? Multumesc (vezi toată discuția)
Pensie alimentara ptr navigatori Rby1970 Rby1970 Intrebarea mea se refera la claculul platii pensiei alimentare, ptr un navigator, daca se ia in calcul si diurna din contracte. Pensia se refera la 2 copii, 15 ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara a minorului lili_73 lili_73 Sumele primite de conducatorii auto pentru acoperirea cheltuielilor de transport si cazare in tara sau strainatate in interesul serviciului, se iau in calcul ... (vezi toată discuția)