Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum se face calculul agentului termic în funcție de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum se face calculul agentului termic în funcție de cota indiviza ...

Cum se face calculul agentului termic în funcție de cota indiviza pentru apartament în sistem centralizat? M-am uitat pe baza de calcul afișata la administrație și scrie următoarele: Cheltuielile la încălzire se repartizează în funcție de suprafața utila pentru apartamentele branșate (70% din valoare) și cota indiviza pentru toate apartamentele (30% din valoare) și valoarea facturata pe fiecare scară. Îmi poate explica cineva cum să calculez singur pentru a ști dacă este un calcul corect? Vă mulțumesc