Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua ! As avea nevoie de puțin ajutor ! ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua ! As avea nevoie de puțin ajutor ! Situația sta ...

Bună ziua ! As avea nevoie de puțin ajutor !
Situația sta în felul următor :
Am cumpărat de la cineva 7 catalizatori la suma de 5400 de Ron, în momentele acelea la verificat totul părea ok ,era cam speriat și se grăbea!
A doua zi când am ajuns acasă și le-am luat la verificat cum trebuie am observat ca fiecare din ele erau tăiate și apoi lipitie prin interior încât sa nu îți dai seama ca a fost umblat la ele ! Dețin conversații și intregistrati precum ca mai are de vânzare și sa ma duc sa mai cumpăr, lui nu i-am spus ca am aflat ca nu sunt bune. Întrebarea este ,exista șanse să-mi recuperez pierderea ?
Georgegabriel11, utilizator
Nu aveți mari șanse din punctul meu de vedere. Doar dacă discutați și reușiți să vă înțelegeți să vi le schimbe cu unele bune, iar dacă refuză poate încercați să-l speriați puțin cu o plângere pentru înșelăciune. Parcusrul unei plângeri penale este anevoios și aveți nevoie de probe solide.