Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Concediu de odihna dupa concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Concediu de odihna dupa concediu medical

Buna ziua!
Am fost in concediu medical 1 an si 6 luni. Dupa aceasta perioada am intrat in pensie de invaliditate. La incheierea contractului de munca mi s-au platit zilele de concediu de odihna neefectuate.
La ce salar de baza trebuiau sa se raporteze pentru plata concediului de odihna?
La ultimul salar de baza inainte de concediu medical sau la Baza calcul pentru concediu medical= media veniturilor brute realizate în ultimele 6 luni?
Va multumesc pentru raspuns.
Indemnizaţia de concediu de odihnă reprezintă media zilnică a drepturilor salariale din ultimele 3 luni anterioare celei în care a incetat raportul de munca.
Mulțumesc!