Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Trebuie sa emit factura sau pot inregistra direct ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Trebuie sa emit factura sau pot inregistra direct autofactura?

Buna ziua !
SC cu activitate comert cu amanuntul primeste de la un furnizor de tigari un bonus lunar pentru vanzari. Acesta emite o autofactura catre firma noastra, iar valoarea ei o scade din suma ce o avem de platit catrea furnizor . Trebuie sa emit factura sau pot inregistra direct autofactura? Multumesc !
george-neagu, moderator
Daca va emite el autofactura unde la furnizor e firma dvs si la client firma de tigari - o inregistrati ca si cum ati emis-o dvs .