Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... referat acordare spor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

referat acordare spor

Un model de referat de acordare sporuri sau ceva asemanator. are cineva? Multumesc
ce fel de sporuri doriti sa acordati? :)
confidentialitate, calculator 15%,alte atributii 25% si auditor 25%
incepeti simplu :
Referat,
privind necesitatea acordarii sporurilor X, Y,Z
Avand in vedere faptul ca, persoana H, indeplineste conditiile de acordare a acestor sporuri, intrucat : ( motivati fiecare spor in parte)
Avand in vedere ca aceste sporuri, se incadreaza in prevederile legale a,c,b,d,
Propunem:
Acordarea sporurilor, persoanei H, incepand cu data pe, pe perioada K

De curiozitatea mea personala... persoana lucreaza intr-o institutie publica? :)
da, intr-o institutie publica
cititi va rog legea nr. 330/2009, si dupa aia, intocmiti referatul. In cazul institutiilor publice, suma sporurilor acordate pe total ordonator de credite, nu poate depasi 30 %.
Tot de curiozitatea mea personala.... ce act normativ prevede " spor de alte atributii"? :O