avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... referat acordare spor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

referat acordare spor

Un model de referat de acordare sporuri sau ceva asemanator. are cineva? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Matei Eugen Marius , utilizator 12:47, 15 Ianuarie 2010
ce fel de sporuri doriti sa acordati? :)
confidentialitate, calculator 15%,alte atributii 25% si auditor 25%
incepeti simplu :
Referat,
privind necesitatea acordarii sporurilor X, Y,Z
Avand in vedere faptul ca, persoana H, indeplineste conditiile de acordare a acestor sporuri, intrucat : ( motivati fiecare spor in parte)
Avand in vedere ca aceste sporuri, se incadreaza in prevederile legale a,c,b,d,
Propunem:
Acordarea sporurilor, persoanei H, incepand cu data pe, pe perioada K

De curiozitatea mea personala... persoana lucreaza intr-o institutie publica? :)
da, intr-o institutie publica
cititi va rog legea nr. 330/2009, si dupa aia, intocmiti referatul. In cazul institutiilor publice, suma sporurilor acordate pe total ordonator de credite, nu poate depasi 30 %.
Tot de curiozitatea mea personala.... ce act normativ prevede " spor de alte atributii"? :O

Alte discuții în legătură

Aplicarea legii 330 si contractele/acordurile colective carmen67 carmen67 Ce se intampla cu drepturile banesti castigate prin contractele sau acordurile colective de munca, incepand cu 01.01.2010, avand in vedere prevederile art.40 ... (vezi toată discuția)
Sporuri stabilite prin ccm liviu1978 liviu1978 buna ziua , am si eu o intrebare: o [b]insitutie publica finantata integral din venituri proprii [/b]poate acorda pein CCM sporuri si premii pentru care nu ... (vezi toată discuția)
Spor confidentialitate Matei Eugen Marius Matei Eugen Marius Unde este prevazut sporul de confidentialitate, daca am in fisa postului prevazut ca respecta confidentialitatea dosarelor de audit? (vezi toată discuția)