Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Implicațiile fiscale ale încheierii unui contract de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Implicațiile fiscale ale încheierii unui contract de comodat.

Care sunt implicațiile fiscale ale încheierii unui contract de comodat pentru un autoturism (care e proprietatea unei firme) intre Administratorul acelei firme (asociat unic) și firma respectivă..?
Societatea mai poate deduce cheltuielile cu acel autoturism?
Mulțumesc frumos
ElenaRosoi777, utilizator
Adica firma da in comodat administratorului firma sa o foloseasca in interes personal ?
Este vorba de un contract de comodat incheiat DOAR pentru primirea unei autorizatii de parcare de la Primarie pe adresa de domiciliu a Administratorului...
ElenaRosoi777, utilizator
Atunci nu vad vreo problema pt ca firma o poate folosi in continuare si sa o exploateze in scopul activitatii economice. Practic e formal acel contract .
Grama Cornel - Consultant fiscal, Consultant fiscal
Multumesc frumos :-)