Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cine trebuie sa se inregistreze in sistemul Ro e- ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cine trebuie sa se inregistreze in sistemul Ro e- facura?

Buna ziua !
Va rog mult sa-mi spuneti cine trebuie sa se inregistreze in sistemul Ro e- facura . Am inteles ca de la 01.04.2022 sunt obigate firmele care primesc vouchere de vacanta pentru serviciile de cazare . Daca o firma neplatitoare de TVA emite o factura pentru servicii de cazare , factura fiind achitata cu voucher de vacanta este obligata sa se inregistreze si sa factureze in sistemul RO E-factura ?
Va multumesc !
george-neagu, moderator