Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozit pt cetatean roman si cu cetatenie olandeza
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Impozit pt cetatean roman si cu cetatenie olandeza

Sunt cetatean roman si cu cetatenie olandeza (din 2016).
Intrebarea mea este: trebuie sa platesc impozit in Romania pentru bunurile (teren, casa, etc) pe care le detin in Tarile de Jos?
Mentionez ca am pasaport olandez si sunt inregistrata in Romania ca am domiciliul in strainatate (nu mai am pasaport romanesc ci doar o CI pe care nu o pot folosi - deoarece am domiciliul in strainatate din 2008).
Nu detin bunuri si nici nu am alte venituri in Romania.
Alosya, utilizator
Bună ziua,

Nu detin bunuri si nici nu am alte venituri in Romania.

Nu datorați impozit în România.