Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Am semnat un contract pe PFA dupa ce mi-am reluat ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Am semnat un contract pe PFA dupa ce mi-am reluat activitatea.

Am semnat un contract pe PFA dupa ce mi-am reluat activitatea, dar data de pe contract e mai devreme cu o saptamana, in perioada in care PFA-ul era suspendat. E o problema ca acel contract are data in perioada de suspendare a PFA-ului ? ar trebui refacut contractul sau cum se procedeaza ?
george-neagu, moderator
Se poate interpreta si ca tocmai de asta ati reluat activitatea, pt ca s-a semnat contractul. Daca nu ati realizat venituri in perioada suspendarii, nu vad care ar putea fi problema.
Bine, multumesc. O sa vad daca pot modifica contractul tinand cont ca n-am emis inca facturi, altfel ramane asa. Facturi voi emite cu siguranta doar dupa data reluarii activitatii.