Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Tatăl meu a decedat de curând, era vaduv si de 2 ani a fost recăsătorit. Inainte de aceasta căsătorie avea un apartament si cateva terenuri.Sotia lui face parte la aceste bunuri?
marinica71, utilizator
Da. Are dreptul la 1/4.