Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Avertizor de integritate. Buna ziua! Am o nelamurire ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Avertizor de integritate. Buna ziua! Am o nelamurire cu acest ...

Avertizon de integritate.

Buna ziua!

Am o nelamurire cu acest avertizor de integritate, Societatile comerciale sunt obligate sa angajaze o persoana pe acest post?
Care este baza legala. Am tot cautat pe net si nu am gasit-o.
Acest avertizor de intergitate poate fi angajat si part time?
Multumesc,
Ce este avertizorul de integritate şi cum este reglementat în România sistemul „informatorilor“ din instituţii publice
[ link extern ]