avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Avertizor de integritate. Buna ziua! Am o nelamurire ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Avertizor de integritate. Buna ziua! Am o nelamurire cu acest ...

Avertizon de integritate.

Buna ziua!

Am o nelamurire cu acest avertizor de integritate, Societatile comerciale sunt obligate sa angajaze o persoana pe acest post?
Care este baza legala. Am tot cautat pe net si nu am gasit-o.
Acest avertizor de intergitate poate fi angajat si part time?
Multumesc,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:03, 6 Aprilie 2022
Ce este avertizorul de integritate şi cum este reglementat în România sistemul „informatorilor“ din instituţii publice
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consilier juridic - inscriere in colegiu SimonaC25 SimonaC25 Buna ziua! Am o nelamurire. De curand am terminat facultatea de drept si vreau sa ma inscriu in colegiul consilierilor juridici. Am cautat pe net cand si cum ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli cazare si legislatia apetra apetra Am agenti vanzari (societate comerciala cu capital privat) care stau cand sunt in deplasari in hoteluri de 4 stele in tara sau strainatate. Unde gasesc ... (vezi toată discuția)
Contencios administrativ , aplicarea legii nr. 361/2022 privind protecția avertizărilor ... archibaldo archibaldo Aplicarea Legii nr. 361/2022 privind protecția avertizărilor în interes public. https://www.cdep.ro/pls/proiecte/docs/2022/pr219_22.pdf Subsemnatul in ... (vezi toată discuția)