avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Îmi pot recupera banii plătiți pentru amenda ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Îmi pot recupera banii plătiți pentru amenda necompletare ...

Îmi pot recupera banii plătiți pentru amenda necompletare PLF?
Ordonanta 129/2021 a fost abrogata de Ordonanta de Urgenta 22/2022.
A intrat in vigoare pe 11.03.2022.
Eu neștiind, am zis sa fiu de buna credință și am plătit jumătate din minimul amenzii, adică 250 lei pe 17.03.2022.
De aici și întrebarea, îmi pot recupera acum acești 250 lei, și dacă da, cum?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Bună ziua , am primit o înștiințare de la primărie , să ... ????.Mihai ????.Mihai Bună ziua , am primit o înștiințare de la primărie , să mă prezint in termen de 15 zile sa achit o amendă de la DSP ( 3000 lei) pentru că nu am ... (vezi toată discuția)
Buna seara, ma numesc gabriela si as dori sa stiu ce sanse am ... gabriela_coman14@yahoo.com gabriela_coman14@yahoo.com Buna seara, Ma numesc Gabriela si as dori sa stiu ce sanse am sa-mi recuperez contravaloarea amenzii platite pentru necompletarea Formularului on-line plf, ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, stie cineva daca a fost abrogata ordonanȚĂ de urgenȚĂ ... mirela.onciu mirela.onciu Buna ziua, Stie cineva daca a fost abrogata ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 129 din 15 decembrie 2021? Daca da, la ce data? Multumesc! (vezi toată discuția)