Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... un mediator se poate deplasa la un penitenciar in ...
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

un mediator se poate deplasa la un penitenciar in vederea realizarii ...

un mediator se poate deplasa la un penitenciar in vederea realizarii acestei actiuni ? si daca da se va prezenta impreuna cu persoana care a solicitat medierea? multumesc
Dacă este o acțiune de partaj se pretează unei medieri, iar mediatorul se poate deplasa și la penitenciar. În cazul succesiunii propriu zise nu este posibil.