avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tranzacție cu o persoană cu handicap grav
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tranzacție cu o persoană cu handicap grav

Bună ziua! Mama mea are certificat de handicap grav ,nerevizuibil pentru boala Alzheimer. Ea este coproprietar alaturi de verii ei pe niște terenuri. Aceștia vor să vândă dar nu pot din cauza mamei. Ce posibilități sunt pentru a se efectua vânzarea ?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 16:53, 10 Aprilie 2022
Buna ziua! Sa i se numeasca un curator pentru vanzare,
sau verii sa iasa din indiviziune in instanta,
si fiecare sa faca ce vrea cu partea lui.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, după moartea tatălui, am dezbătut succesiunea, ... marivan marivan Bună ziua, După moartea tatălui, am dezbătut succesiunea, mama a cedat în favoarea mea partea ei de moștenire asupra apartamentului pe care l-au ... (vezi toată discuția)
Capacitate de exercitiu persoana cu handicap grav valerica123 valerica123 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca o persoana incadrata in grad de handicap grav, avand cod handicap 5 si cod boala G30, certificat de handicap ... (vezi toată discuția)
Clauza uzufruct viager Andra_Groposila Andra_Groposila Buna ziua, Va contactez in legatura cu o clauza de uzufruct viager pe care socrul meu (65 ani) a semnat-o impreuna cu mama sa (95 ani), prin care se ... (vezi toată discuția)