Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tranzacție cu o persoană cu handicap grav
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tranzacție cu o persoană cu handicap grav

Bună ziua! Mama mea are certificat de handicap grav ,nerevizuibil pentru boala Alzheimer. Ea este coproprietar alaturi de verii ei pe niște terenuri. Aceștia vor să vândă dar nu pot din cauza mamei. Ce posibilități sunt pentru a se efectua vânzarea ?
Buna ziua! Sa i se numeasca un curator pentru vanzare,
sau verii sa iasa din indiviziune in instanta,
si fiecare sa faca ce vrea cu partea lui.