avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Documente calcul pensie. Ce documente trebuie depuse ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Documente calcul pensie. Ce documente trebuie depuse de cei care ...

Documente calcul pensie. Ce documente trebuie depuse de cei care au avut salariul diminuat de guvernarea lui Basescu , dar apoi au castigat diferentele in instanta ? Fiindca in cartea de munca sunt inregistrate sumele diminuate , iar in Revisal nu s-a invrednicit nimeni sa le corecteze .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:43, 15 Aprilie 2022
Trebuie depusă hotărârea judecătorească definitivă și legalizată, prin care v-ați câștigat diferențele salariale.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie depusa adeverinta cu veniturile realizate ... casa de pensii nu calculeaza dupa H.jud.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalcularea pensie dupa constatarea unei erori uradustefan uradustefan Buna ziua Am o intrebare legata de procedura recalcularii pensiei in cazul in care am sesizat unele erori Am constatat recent urmatoarele situatii: 1. ... (vezi toată discuția)
Casa de pensii mi-a refuzat 2 adeverințe,gr 1 si 2 Tinu21 Tinu21 De ce Casa de Pensii îmi refuză adeverințele de vechime? Casa de Pensii nu trebuie să motiveze respingerea unui document? Sau cum aflu dacă a făcut ... (vezi toată discuția)
Obtinerea adeverintei cu veniturile realizate pentru calcularea pensiei Tdumitru Tdumitru Buna ziua, Sunt pensionar MAI si datorita schimbarii legi si metodologiei de calcul a pensiei, am solicitat la ultimul loc de munca eliberarea unei adeverinte ... (vezi toată discuția)