avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zilele de concediu de odihna care trebuie luate pina ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zilele de concediu de odihna care trebuie luate pina pe 30 iunie ...

Zilele de concediu de odihna care trebuie luate pina pe 30 iunie 2022 in caz că angajatorul nu mi le dă ce se întâmplă cu ele se prelungesc valabilitatea cît termen sau e obligat să mi le de-a,sau depun cerere ptr a se ține evidența lor retroactiv sa nu se piardă.cum voi proceda.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:16, 17 Aprilie 2022
E obligat sa vi le acorde.
In cazul că nu mi le dă angajatorul și le pierd ce se întâmplă cum voi proceda cu angajatorul.
Sa depun cerere de remediere sa le raporteze este o procedura.l legală.

Cornel Vasile a scris:

E obligat sa vi le acorde.

Dreptul la CO nu se pierde....
Zilele de concediu de odihna neluate unele din 2020 sunt valabile pina in anul 2022 pe 30 iunie.
În situația asta ce se întâmplă dacă nu mi le dă angajatorul trebuie sa le raporteze imediat că sa nu se piardă cît timp au valabilitate situația asta.
Cele din 2021 sunt valabile pina pe 30 iunie anul 2023 și cele din 2022 sunt valabile pina pina pe 30 iunie anul 2024.

Cornel Vasile a scris:

Dreptul la CO nu se pierde....

Unde ati găsit dvs in legislație ca dintre valabile pana la data de ... ????

Nu mai citati răspunsurile...
Ultima modificare: Duminică, 17 Aprilie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zilele de concediu de odihna de pe anul 2020 neluate sunt valabile ... Magie1 Magie1 Zilele de concediu de odihna de pe anul 2020 neluate sunt valabile pina pe 30 iunie anul 2022,cele din 2021 valabile pina in anul 2023. Problema este că ... (vezi toată discuția)
Zilele de concediu de odihna pe anul anul 2022 sunt valabile ... Magie1 Magie1 Zilele de concediu de odihna pe anul anul 2022 sunt valabile pina in anul 2023 pe 30 iunie,cele din anul 2023 sunt valabile pina in anul 2025 pe 30 iunie,si ... (vezi toată discuția)
Am zile de anul trecut de concediu de odihna,mi-am luat 13 zile ... Magie1 Magie1 Am zile de anul trecut de concediu de odihna,mi-am luat 13 zile d concediu de odihna din iulie și pina in august unul din sefi îmi zice sunt zile de pe anul ... (vezi toată discuția)