Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zilele de concediu de odihna care trebuie luate pina ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zilele de concediu de odihna care trebuie luate pina pe 30 iunie ...

Zilele de concediu de odihna care trebuie luate pina pe 30 iunie 2022 in caz că angajatorul nu mi le dă ce se întâmplă cu ele se prelungesc valabilitatea cît termen sau e obligat să mi le de-a,sau depun cerere ptr a se ține evidența lor retroactiv sa nu se piardă.cum voi proceda.
E obligat sa vi le acorde.
In cazul că nu mi le dă angajatorul și le pierd ce se întâmplă cum voi proceda cu angajatorul.
Sa depun cerere de remediere sa le raporteze este o procedura.l legală.

Cornel Vasile a scris:

E obligat sa vi le acorde.

Dreptul la CO nu se pierde....
Zilele de concediu de odihna neluate unele din 2020 sunt valabile pina in anul 2022 pe 30 iunie.
În situația asta ce se întâmplă dacă nu mi le dă angajatorul trebuie sa le raporteze imediat că sa nu se piardă cît timp au valabilitate situația asta.
Cele din 2021 sunt valabile pina pe 30 iunie anul 2023 și cele din 2022 sunt valabile pina pina pe 30 iunie anul 2024.

Cornel Vasile a scris:

Dreptul la CO nu se pierde....

Unde ati găsit dvs in legislație ca dintre valabile pana la data de ... ????

Nu mai citati răspunsurile...
Cornel Vasile, Consilier juridic