Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achizitie factura pe firma...bijuterii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achizitie factura pe firma...bijuterii

Bună seara,
Situația este in felul următor: am primit o factura pe firma( firma este microintreprindere,) care este cu bijuterii cadouri de 8 mă interesează cum pot privi aceasta factura in contabilitate?....pot deduce TVA ul?
Pot înregistra factura in contabilitate?...este in regula sa o înregistrez in contabilitate?...este achitata prin banca din contul firmei....cum sa privesc acest lucru....înregistrari contabile

Multumesc
multumesc pt raspuns...ma puteti ajuta si cu inregistrarile contabile pentru autofactura (livrare de bunuri cu plată)?...nu inteleg daca am emis autofactura pt protocol ce depaseste 100 lei /bun...cum mai sting factura din banca?...ca am si client si furnizor?sau cum?...ceva inseamna ca nu am facut corect
ionela11, utilizator