Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Cum ar trebui să procedez în cazul în care sunt ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Cum ar trebui să procedez în cazul în care sunt cadru didactic ...

Cum ar trebui să procedez în cazul în care sunt cadru didactic și doresc să fac meditații, în afara programului, cu elevii?
Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) a publicat, în luna aprilie, un ghid care se adresează persoanelor fizice care obțin venituri din meditații.
Conform acestuia, persoanele fizice din această categorie trebuie să se înregistreze la Registrul Comerțului și să solicite autorizarea funcționării în condițiile OUG 44/2008, să depună la ANAF declarația unică pentru persoanele fizice, precum și alte obligații.

Pentru mai multe informații cu privire la obligațiile ce trebuie îndeplinite de către persoanele fizice care oferă meditații, accesați următorul link:www.avocatnet.ro/articol_612...