Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scutire impozit It-sti Ce facultate trebuie sa aiba ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scutire impozit It-sti Ce facultate trebuie sa aiba terminata ...

Scutire impozit It-sti

Ce facultate trebuie sa aiba terminata o persoana pt a beneficia de scutirea pt IT-sti? Sa ziceam ca o persoana termina facultatea de istorie/litere dupa care face cursuri la scoala informala de IT si la final se angajeaza ca programator. Atunci acea persoana va beneficia de scutirea pt it-sti sau daor eprsoanele care au terminat facultatea in domeniu( matematica, infromatica etc) pot beneficia de scutire?
Trebuie să deţina o diplomă acordată după finalizarea unei forme de învățământ superior de lungă durată sau de scurtă durată sau dețin o diplomă acordată după finalizarea ciclului I de studii universitare de licență, eliberată de o instituție de învățământ superior acreditată sau dețin o diplomă de bacalaureat și urmează cursurile unei instituții de învățământ superior acreditate și prestează efectiv una dintre activitățile prevăzute în anexa la Ordinul nr.1168/2017.
Am inteles,deci paote fi orice diploma de licenta nu doar diploma de licenta a facultatii de informatica?
Asa este...în vechea legislatie erau menționate facultățile sau specializăriile.