Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Vand o locuinta din Grecia.Asa cum se obisnuieste,taxa ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Vand o locuinta din Grecia.Asa cum se obisnuieste,taxa de transfer ...

Vand o locuinta din Grecia.Asa cum se obisnuieste,taxa de transfer catre satul grec se plateste de cumparator.In Romania eu trebuie sa declar venitul din vanzare la ANAF?Cat e acest impozit?Se poate incadra transferul de proprietate taxat de fapt in Grecia in acordurile de evitare a dublei impozitari ?
Nu exista obligatia impozitarii aici a vanzarii imobilului in Grecia