avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua. În curând mă voi căsători în Italia ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua. În curând mă voi căsători în Italia cu cetățean ...

Bună ziua.
În curând mă voi căsători în Italia cu cetățean român și voi lua numele lui de familie. Știți dacă va trebui sa schimb imediat buletinul ? Este o limită de timp?

Alte discuții în legătură

2 nume de familie Valentin198701 Valentin198701 Bun seara. Poate cineva sa ma ajute cu o nelamurire. Am o matusa care este maritata in Italia cu cetatean Italian. In actele de Italia figureaza ca Liliana ... (vezi toată discuția)
Casatorie cu un cetatean strain YUKI YUKI BUNA ZIUA AS DORI DACA SE POATE SI DACA CINEVA IMI POATE DA UN RASPUNS LA URMATOAREA INTREBARE:EU DORESC SA MA CASATORESC IN ITALIA CU UN CETATEAN ITALIAN,DAR ... (vezi toată discuția)
Casatorie dintre un cetatean roman si o cetateanca moldoveanca rotaruana rotaruana salut,am si eu o problema si am nevoie de un sfat...vreau sa ma casatoresc cu prietenul meu insa e roman...eu moldoveanca....suntem ambii in italia....nu stim ... (vezi toată discuția)