Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce condiții trebuie să îndeplinești în cazul în ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce condiții trebuie să îndeplinești în cazul în care dorești ...

Ce condiții trebuie să îndeplinești în cazul în care dorești să devii rezervist voluntar?
Cei ce vor să devină rezerviști trebuie să fie cetățeni români și să îndeplinească următoarele condiții:
- să îndeplinească criteriile generale și specifice de recrutare și selecție a rezerviștilor voluntari, potrivit baremelor corespunzătoare categoriei de personal din care fac parte;
- să nu fi fost condamnați penal printr-o hotărâre judecătorească rămasă definitivă, cu excepția situației în care cei condamnați au fost reabilitați sau amnistiați;

Pentru mai multe informații cu privire la condițiile ce trebuie respectate pentru a deveni rezervist voluntar, accesați următorul link: www.avocatnet.ro/articol_614...