avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună ziua. Dacă soțul meu este proprietarul ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună ziua. Dacă soțul meu este proprietarul mașinii și mă ...

Bună ziua. Dacă soțul meu este proprietarul mașinii și mă trece și pe mine în talon, trebuie să plătesc și eu alt RCA?

Alte discuții în legătură

Radiere auto fara civ Krisstinel Krisstinel Buna ziua, detin in prorietate un autoturism pe care nu l-am mai miscat de vreo 6 ani, masina a ajuns un morman de fier si atat. Toate impozitele platite la ... (vezi toată discuția)
Rca sot-sotie alex_element alex_element Se da urmatoarea situatie: sot si sotie, avand un autoturism, inscris pe numele unuia dintre ei. La achizitia acestuia, s-a emis o polita RCA, pe numele ... (vezi toată discuția)
Am cumparat pe numele meu o masina dupa casatorie. sotul m-a ... codruttta codruttta Am cumparat pe numele meu o masina dupa casatorie. Sotul m-a parasit si a luat si masina si talonul. Eu fiind proprietara auto, mie imi vin amenzile de ... (vezi toată discuția)