Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua! Va rog ajutati-ma intr-o problema delicata, ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua! Va rog ajutati-ma intr-o problema delicata, am un ...

Buna ziua!
Va rog ajutati-ma intr-o problema delicata, am un contract de intretinere cu clauza de uzufruct viager de la mama pt mine si sotul meu , acest contract poate fi atacat de catre executori daca sunt somata pt executare silita datorita unui credit de nevoi personale din casnicia anterioara?
Am consultat un avocat pt a rezolva problema cu executarea , acesta imi spune sa anulez contractul de intretinere ca acesta poate fi atacat dar notarul imi spune ca nu poate fi atacat deoarece este un ctr special avand intretinere.
Ce sa fac oare? Pe cine sa cred?
Multumesc
Oamenii trebuie sa plătească corespunzător serviciile avocatiale.
Oamenii vor salarii iar avocatii sa fie plătiți corespunzător și nu sa ia clienții de mila.
Se iau onorarii pe care eu le luam acum 20 de ani ceea ce este incredibil.

Cine a învățat și este pregătit este normal sa vrea sa fie plătit.
In avocatura mulți avocati cer putin tocmai pentru ca nu sunt foarte bine pregatiti.

Eu sunt atât de sigur pe mine la procese încât dictez la judecator ce hotărâre judecătorească sa dea în cele mai multe cazuri mai ales când sunt judecători tineri.
Dâr, nici nu iau procesele asa la mișto.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Eu sunt atât de sigur pe mine la procese încât dictez la judecator ce hotărâre judecătorească sa dea

asta a fost tare, atat de tare, ca nici nu stiu ce reactie sa am.
Sunt avocati super pregătiți și siguri pe ei.
Asta trebuie sa intelegeti.
Asa cum judecatorii sunt în trepte ierarhice și la avocati este la fel.
Nivelul de pregătire și de experiență între judecători este extrem de mare.
Eu am atitudine de judecător de la cea mai mare instanță nationala atunci când consider necesar.
Vorbim despre pregătire și experiență dar și de aptitudini pentru ca asta nu se înțelege, din câte observ, de ceva timp în România.

Daca omul merge la avocat neexperimentat este normal sa piardă procesul daca va avea adversar avocat experimentat.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

De atatia ani, nu v-ati obisnuit inca?:))))

gi-jane2 a scris:

Eu sunt atât de sigur pe mine la procese încât dictez la judecator ce hotărâre judecătorească sa dea

asta a fost tare, atat de tare, ca nici nu stiu ce reactie sa am.

Un proverb romanesc spune: Lauda de sine nu miroase a bine.....