Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am primit ÎNȘTIINȚARE
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Am primit ÎNȘTIINȚARE

Am primit ÎNȘTIINȚARE trimis de Parchetul de pe lângă Tribunalul București pe data 20.12.2021 pentru acte procedurale din dosarul nr.2xxx/P/2021. Momentan nu locuiesc în provincie, am cerut Recomunicarea actelor procedurale din dosarul nr.2xxx/P/2021 în format electronic prin e-mail. Nu primesc răspuns, n-am idee despre ce e vorba în dosar. Mulțumesc!
Lissandra, utilizator
Buna ziua!

Discutati cu un avocat. Acesta va putea merge la parchet/sectia de politie si se va interesa de dosarul dvs.
Cei de la Parchetul de pe lângă Tribunalul București mi-au cerut Recomunicarea
Angajați urgent avocat ca sa nu ieșiți din termenele legale.
Trebuia sa comunicați noul loc de comunicare a actelor de procedură.
Asa este legal.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat