avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am primit ÎNȘTIINȚARE
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Am primit ÎNȘTIINȚARE

Am primit ÎNȘTIINȚARE trimis de Parchetul de pe lângă Tribunalul București pe data 20.12.2021 pentru acte procedurale din dosarul nr.2xxx/P/2021. Momentan nu locuiesc în provincie, am cerut Recomunicarea actelor procedurale din dosarul nr.2xxx/P/2021 în format electronic prin e-mail. Nu primesc răspuns, n-am idee despre ce e vorba în dosar. Mulțumesc!
Ultima modificare: Joi, 19 Mai 2022
Lissandra, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 10:38, 30 Mai 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua!

Discutati cu un avocat. Acesta va putea merge la parchet/sectia de politie si se va interesa de dosarul dvs.
Cei de la Parchetul de pe lângă Tribunalul București mi-au cerut Recomunicarea
Angajați urgent avocat ca sa nu ieșiți din termenele legale.
Trebuia sa comunicați noul loc de comunicare a actelor de procedură.
Asa este legal.
Ultima modificare: Luni, 30 Mai 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu pot face apel. tribunalul bucuresti nu mi-a comunicat hotararea ... Uranus1984 Uranus1984 Nu pot face Apel. Tribunalul Bucuresti nu mi-a comunicat hotararea judecatoreasca din 19 octombrie 2020, intr-un dosar civil legea 10/2001 legea nr.165/2013 - ... (vezi toată discuția)
Înștiințare de la parchet rog răspuns IndigoVibe IndigoVibe Buna ziua stimați profesioniști în drept penal! Speta mea este urmatoarea: Cu aproximativ 2 ani în urma am avut parte de regretabila circumstanță în ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am gasit zilele trecute in cutia postala o hartie ... Mario356+58 Mario356+58 Buna ziua, Am gasit zilele trecute in cutia postala o hartie pe care scrie: \"instiintare dosar nr xxxx/P/2020 In conformitate cu prevederile art 260 ... (vezi toată discuția)