avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara, cine mă ajută și pe mine cu o ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara, cine mă ajută și pe mine cu o informație? Am născut ...

Buna seara.cine mă ajută și pe mine cu o informație? Am născut de curând, bebe are 3 luni. Eu m-am întors la serviciu. Beneficiez de stimulent de inserție.. Unde lucrez ,instituția se va inchide iar toți angajați vor intra in șomaj. In cazul meu, as putea sa mă întorc în creștere copil? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Ionyiony , utilizator 17:15, 22 Mai 2022
Da, va puteti întoarce în CCC.
Ultima modificare: Duminică, 22 Mai 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic
Mulțumesc mult de tot. M-am liniștit.


Cornel Vasile a scris:

Da, va puteti întoarce în CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent pentru tatăl copilului Camelia1690 Camelia1690 Buna ziua, Bebe 19 martie 2020 face 2 ani. Când am rămas însărcinată eram angajata cu contract pe perioadă determinată și la puțin timp după ce ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie vs. luna tatalui Kazfer Kazfer Copilul implineste 2 ani la data de 01.09.2017. Mama se afla in concediu pentru cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani, pana la data de 01.08.2017, ... (vezi toată discuția)
Concediu maternal cassady cassady Am si eu o dilema si sper ca ma puteti ajuta. Sunt in concediu maternal si vreau sa-mi schimb locul de munca. Daca ma intorc la servici si apoi imi dau demisia ... (vezi toată discuția)