Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună seara. În perioada octombrie 2018 - martie 2019 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună seara. În perioada octombrie 2018 - martie 2019 am fost ...

Bună seara.
În perioada octombrie 2018 - martie 2019 am fost în concediu medical fără a fi întrerupt de zile lucrate sau alte tipuri de concedii. La data de 7 decembrie 2018 mi-a fost emis un certificat de concediu medical cu alt cod de boală decât cele anterioare. Acest nou cod de boală determină calcularea unui nou stagiu de cotizare, chiar dacă există o perioadă de incapacitate de muncă neîntreruptă? Menționez că certificatele aferente lunilor octombrie și noiembrie mi-au fost plătite, iar cele începând cu 7 decembrie 2018 nu mai mi-au fost plătite.
Mulțumesc frumos
luminitahulea@yahoo.com, utilizator