avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună seara. În perioada octombrie 2018 - martie 2019 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună seara. În perioada octombrie 2018 - martie 2019 am fost ...

Bună seara.
În perioada octombrie 2018 - martie 2019 am fost în concediu medical fără a fi întrerupt de zile lucrate sau alte tipuri de concedii. La data de 7 decembrie 2018 mi-a fost emis un certificat de concediu medical cu alt cod de boală decât cele anterioare. Acest nou cod de boală determină calcularea unui nou stagiu de cotizare, chiar dacă există o perioadă de incapacitate de muncă neîntreruptă? Menționez că certificatele aferente lunilor octombrie și noiembrie mi-au fost plătite, iar cele începând cu 7 decembrie 2018 nu mai mi-au fost plătite.
Mulțumesc frumos
Ultima modificare: Duminică, 22 Mai 2022
luminitahulea@yahoo.com, utilizator

Alte discuții în legătură

Bună ziua. În perioada octombrie 2018 - martie 2019 am fost ... luminitahulea@yahoo.com luminitahulea@yahoo.com Bună ziua. În perioada octombrie 2018 - martie 2019 am fost în concediu medical fără a fi întrerupt de zile lucrate sau alte tipuri de concedii. La data ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de indemnizație de medical? VLADUTZA07 VLADUTZA07 Buna Am un concediu medical cu boala obisnuita pentru aprilie. In ultiumele 12 luni am avut o intrerupere de 3 luni( lunile noiembrie, octombrie si ... (vezi toată discuția)
Media zilnica medical VLADUTZA07 VLADUTZA07 Buna Am un concediu medical cu boala obisnuita pentru aprilie. In ultiumele 12 luni am avut o intrerupere de 3 luni( lunile noiembrie, octombrie si ... (vezi toată discuția)