Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Mi-am dat demisia in decembrie si de atunci ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Mi-am dat demisia in decembrie si de atunci nu mi-au ...

Buna ziua! Mi-am dat demisia in decembrie si de atunci nu mi-au mai platit ultimele 2 luni de munca + zilele de concediu pe care nu le-am luat. Am depus petitie la ITM iar in urma verificarilor mi-au spus ca statulde plata este semnat. Eu nu am semnat pentru lunile in care nu am luat bani deci cineva a semnat in locul meu.
Ma poate sfatui cineva unde trebuie sa merg si ce trebuie mai exact sa fac? Vreau sa imi primesc banii munciti si sa cer daune.
Multumesc!
Proces la tribunal .sectia litigii de munca prin care cereti salariile restante.daca inteleg sa depuna statul de plata va inscrieti in fals etcetc.E mai complicat fara avocat..
Puteti depune plângere și la politie pentru falsificarea semnăturii.