Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Deschid o firma cu vanzare de cereale si doresc sa le ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Deschid o firma cu vanzare de cereale si doresc sa le import din Ucraina.

Buna ziua sunt din Sighetul Marmatiei si acuma deschid o firma cu vanzare de cereale si doresc sa import din Ucraina cereale
am gasit furnizor ne-am inteles la preturi tot si acuma ramane actele
de ce acte as avea nevoie?TVA se plateste cat?mai ales ca cerealele sunt produse alimentare
va multumesc anticipat
george-neagu, moderator