avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Deschid o firma cu vanzare de cereale si doresc sa le ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Deschid o firma cu vanzare de cereale si doresc sa le import din Ucraina.

Buna ziua sunt din Sighetul Marmatiei si acuma deschid o firma cu vanzare de cereale si doresc sa import din Ucraina cereale
am gasit furnizor ne-am inteles la preturi tot si acuma ramane actele
de ce acte as avea nevoie?TVA se plateste cat?mai ales ca cerealele sunt produse alimentare
va multumesc anticipat
Ultima modificare: Marți, 24 Mai 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Reducere tva alimente iunie 2015 adi02ro adi02ro Buna ziua. Ma confrunt si eu cu urmatoarea problema in legatura cu reducerea de tva din iunie 2015.Mentionez ca sunt o societate comerciala neplatitoare de ... (vezi toată discuția)
Livrare intracomunitara sau import ? ciprian1977 ciprian1977 Buna ziua, Am o nelamurire, poate ma poate ajuta cineva. Daca o societate din Ungaria cumpara o marfa din Ucraina si apoi o revinde in Romania care este ... (vezi toată discuția)
Dețin o societate cu codul caen 4621 Clipa Toader Clipa Toader Bună ziua, Dețin o societate cu codul caen 4621-Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor si tutunului neprelucrat, și doresc să import ... (vezi toată discuția)