Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Daca primaria nu elibereaza autorizatia de constructie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Daca primaria nu elibereaza autorizatia de constructie in 30 ...

Daca primaria nu elibereaza autorizatia de constructie in 30 de zile de la depunerea proiectului ( au trecut peste 60zile) si nici nu primim notificari sau mailuri cu privire la anumite neregului - pe site ul lor scrie ca este….in lucru ( !!!!) putem considera ca raspunsul este favorabil noua sau ce ar trebui sa facem?

multumim foarte mult
Buna ziua, trebuie sa actionati in instanta primaria si sa solicitati obligarea acesteia la eliberarea autorizatiei.
buna dimineata, avand in vedere ca termenul legal de 30 de zile a trecut de mult timp - si nu avem nici o notificare trimisa - eu stiam ca se considera proiectul autorizat . da, probabil ca vom actiona primaria in instanta sa le solicitam daune pe masura ! nu mai comentez modul in care a reactionat angajata care se “ocupa” de proiect. Oameni mizerabili care abuzeaza de pozitia lor si profita de rabdarea si amabilitatea noastra
multumesc