Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... imprumut
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

imprumut

Buna ziua,

Anul trecut in august, am luat cu imprumut 2000 euro de la niste prieteni fara nici un act legal doar cu o hartie scrisa la calculator si fara martori, acum ma someaza si ma ameninta sa dau banii dar nu am momentan de unde?
Ma pot da in judecata?
Buna ziua,

Va rog imi spuneti acum ce urmeaza? Nu m-am prezentat la convocare, acum voi merge in tribunal?Am nevoie de un avocat sa ma reprezinte la Bucuresti in acest caz?Spuneti-mi care sunt onorariile si cum pot discuta cu un avocat?Mentionez ca locuiesc in Constanta.

Va multumesc!
Poesia74, utilizator