Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună, mama mea a avut niște creanțe pe care le-a ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună, mama mea a avut niște creanțe pe care le-a achitat la ...

Bună, mama mea a avut niște creanțe pe care le-a achitat la începutul anului. Acum văd că au revenit "datoriile" care au fost achitate, doar că prezentate de altă firmă recuperatoare. Ce este de făcut? Trebuie să apelez la un avocat sau trebuie depusă contestație la judecătorie?
Ca sa formulati contestatie la judecatorie trebuie sa stiti cum formulati,ce texte de lege invocati,sa respectati anumite termene etc.Este indicat sa discutati cu un av ca sa va lamuriti ,poate nici nu e nevoie de proces.
Da, mergeți la avocat cu toate actele.
Trebuie văzut exact despre ce este vorba.
Se numește consultatie juridica aceasta operațiune juridica și nu înseamnă că angajați avocatul pentru proces dacă se ocupa doar de consultanță ceea ce înseamnă că și costul este mult mai redus.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat