Forum Discuţii juridice Executare silită Temei legal restituire cauţiune
Discuție deschisă în Executare silită

Temei legal restituire cauţiune

Bună ziua,
Sunt în următoarea situaţie:
Sunt executată silit pentru o sumă de bani, am depus cauţiune pentru suspendarea executării silite în Contestaţia la executare, suspendarea a fost respinsă, s-a judecat, s-a dat hotărârea definitivă.
A trecut jumătate de an de atunci, acum am cerut restituirea cauţiunii.
Întrebare:
În aceste condiţii, creditorul se poate opune restituirii cauţiunii?
Mulţumesc.
Martonze, utilizator