Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Este necesar intocmirea de notei de receptie si a ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Este necesar intocmirea de notei de receptie si a bonului dr consum la sediul societatii?

Buna
o societate de constructii are lucrari in diferite localitati din tara.Materialele necesare (beton structuri metalice etc) se comanda si livreaza direct pe santier. unde nu exista gestionar. Va rog sa imi spuneti daca este necesar intocmirea de notei de receptie si a bonului dr consum la sediul societatii sau se poate inregistra direct pe cont de cheltuiala. 601 lucrarea X = 401 Furnizori
Precizez ca societatea foloseste contabilitatea de gestiune si contul 711. Multumesc.
george-neagu, moderator