avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ma poate cineva cu întocmirea dosarului Și ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ma poate cineva cu întocmirea dosarului Și obținerea autorizației ...

Ma poate cineva cu întocmirea dosarului Și obținerea autorizației de unitate protejata ?
Vreau sa știu ce trebuie sa fac ? Câți angajați sa am ? Și câți cu handicap și cât fără ca sa îndeplinesc condițiile minime.
In cât timp se poate obține autorizația

Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:02, 29 Mai 2022
Detalii
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unitate protejata ely1976 ely1976 As dori sa infiintez o unitate protejata,trebuie sa angajez o persoana cu handicap.Daca are handicap de gradul 1-fizic(capacitate de munca 25%)poate munci doar ... (vezi toată discuția)
Colaborare cu firma-unitate protejata Cislariu_Gica Cislariu_Gica Buna ziua. O societate cu aproximativ 100 de angajati, din cauza specificului muncii nu poate angaja persoane cu handicap, insa doreste sa colaboreze cu o ... (vezi toată discuția)
Fondul de handicapati anymaryh anymaryh Buna ziua! Imi puteti spune daca se mai plateste fondul de handicapati in cazul cand in cadrul firmei sunt peste 50 angajati ? Multumesc! (vezi toată discuția)