avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara! Se poate face act de întreținere ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara! Se poate face act de întreținere (vinzare_cumparare) ...

Bună seara! Se poate face act de întreținere (vinzare_cumparare) pentru cota care îi revine mamei deși succesiunea dupa tata nu este terminata prin judecătorie. Mama dorește sa imi lase cota ei. Se poate face acest act la avocat? Mulțumesc
Toate răspunsurile la întrebările dvs se rezuma la "nu"
Va poate face un testament pana apucati sa faceti actele .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Testament deduanca deduanca Bună seara. Tata e mort de 14 ani. Mai am un frate,si pe mama în viața. Nu avem succesiunea făcută. Avem un apartament cu 2 camerei. Fratele meu spune ca ... (vezi toată discuția)
Dreptul la mostenire cristina1980 cristina1980 buna ziua. mama mea in urma divortului a dobandit un apartament suntem 2 frati si ea doreste sa stie care ii sunt drepturile ei in acest apartament si ce act ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! suntem 3 surori, cea mare nu tine legatura cu noi ... Ralucaa08 Ralucaa08 Buna ziua! Suntem 3 surori, cea mare nu tine legatura cu noi nici cu mama noastra de mai bine de 15 ani refacandu-si viata (tatal fiind decedat) iar mama ne-a ... (vezi toată discuția)