Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Persoana fara urmasi
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Persoana fara urmasi

daca o persoana este singura ,ce se intampla cand se constata decesul?cine poate cere certificatul de deces si cine o poate inmormanta?
Doresc un raspuns pertinent ,profesionist
cu multumiri
Cere certificatul ce care are un interes. Daca vreti sa il ingropati, puteti cere, daca nu, il ngroapa statul. Nu rămâne nimeni neingropat.